Zamknij

Pedofil gwałcił dzieci, w tym niemowlęta. Został zamordowany w więzieniu

15.10.2019 16:37
Richard Huckle
fot. REX/Shutterstock/EAST NEWS

Brytyjczyk skazany za liczne przestępstwa seksualne na malezyjskich dzieciach został zamordowany w więzieniu. Straż więzienna odnalazła w celi ciało 33-latka - podaje BBC. 

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

33-letni Richard Huckle został skazany na 22 wyroki dożywotniego więzienia za wykorzystywanie seksualne dzieci w wieku od sześciu miesięcy do 12 lat, w latach 2006–2014. Mężczyzna usłyszał 71 zarzutów - czytamy na portalu BBC

Huckle został aresztowany na lotnisku Gatwick przez urzędników Narodowej Agencji Kryminalnej w grudniu 2014 roku. 33-latek przedstawiał się jako praktykujący chrześcijanin. Po raz pierwszy odwiedził Malezję w wieku 18 lub 19 lat. Był wolontariuszem i opiekował się dziećmi. 

Proces Huckle'a rozpoczął się w 2016 roku. Śledczy znaleźli na jego komputerze ponad 20 tysięcy zdjęć i filmów z dziecięcą pornografią. Zostały one udostępnione pedofilom na całym świecie za pośrednictwem ukrytej strony internetowej w tzw. Darknecie. 

''Ubogie dzieci są zdecydowanie łatwiejsze do uwodzenia niż dzieci z zachodniej Europy'' - pisał na internetowych forach. 

Zobacz także

Pedofil Richard Huckle zamordowany w więzieniu

Richard Huckle został zaatakowany w niedzielę w swojej celi w więzieniu Full Sutton w pobliżu Yorku za pomocą prowizorycznego noża. Ciało mężczyzny odnaleziono po godzinie 12. Policja wszczęła dochodzenie w sprawie jego śmierci. 

W ubiegłym roku BBC Three wyprodukował film dokumentalny o 33-latku, który badał jego bliskość z dziećmi w Kambodży, Indiach i Wielkiej Brytanii. Emerytowany policjant Jim Gamble, który prowadził dochodzenia w sprawie wykorzystywania dzieci w Wielkiej Brytanii, wezwał w nim do szerszego dochodzenia w sprawie potencjalnych nadużyć w Wielkiej Brytanii.

RadioZET.pl/BBC