Zamknij

Tajemnicze zaginięcie 33-latki. Podczas poszukiwań znaleziono ludzkie szczątki

11.03.2021 14:22
Sarah Everard
fot. AFP/East News

Sarah Everard, 33-letnia Brytyjka zaginęła w południowym Londynie. Sprawą tajemniczego zniknięcia kobiety żyje cały kraj. Aresztowano policjanta podejrzanego o uprowadzenie i zamordowanie 33-latki. Jak podaje BBC, w lesie podczas akcji poszukiwawczej znaleziono także ludzkie szczątki.

Sarah Everard zaginęła 3 marca wieczorem o 21.30. 33-latka odwiedziła swojego przyjaciela w południowym Londynie. Droga do domu powinna jej zająć około 50 minut. Brytyjka została zarejestrowana przez kamerę monitoringu, jak idzie w kierunku swojego mieszkania, nigdy tam jednak nie dotarła.

Wielka Brytania. 33-letnia Sarah Everard zaginęła. Aresztowano policjanta

33-latka to - jak opisywały media - szczupła blondynka mająca 162 cm wzrostu. Była ubrana w zieloną kurtkę przeciwdeszczową, granatowe spodnie w białe romby oraz turkusowo-pomarańczowe tenisówki.

Policja ustaliła wstępnie, że kobieta mogła zostać uprowadzona i zamordowana. W tej sprawie w Kent aresztowano 40-letniego policjanta, który w dniu zaginięcia Brytyjki nie był na służbie. Jest on również podejrzewany o publiczne obnażanie się. Według zastępcy komisarza Nicka Ephgrave'a fakt, że zatrzymanym w tej sprawie jest funkcjonariusz, jest "szokujący i niepokojący". Ujęto także około 30-letnią kobietę, która miała pomagać domniemanemu sprawcy.

Sarah Everard
fot. AFP/East News

Brytyjski premier Boris Johnson powiedział w czwartek, że jest zszokowany i głęboko zasmucony rozwojem sprawy. Media społecznościowe zalała fala wpisów z radami, jak zapewnić sobie bezpieczeństwo na ulicy. Opinię publiczną przestraszyła jeszcze dodatkowa informacja o znalezieniu ludzkich szczątków w lesie w pobliżu Ashford w hrabstwie Kent. Nie wiadomo jednak, czy należą one do zaginionej.

Inspektor Katherine Goodwin zaapelowała do wszystkich mieszkańców, którzy mogą posiadać jakieś informacje o sprawie, o pomoc. Londyńska policja prowadzi intensywne poszukiwania 33-latki już od tygodnia, także z wykorzystaniem psów tropiących.

zaginięcie Sarah Everard
fot. BEN STANSALL/AFP/East News

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/Sky News/BBC/Reuters/polishexpress.co.uk

C