Zamknij

Kryzys w brytyjskim rządzie. Kolejny minister odchodzi

Redakcja
09.07.2018 16:29
Wielka Brytania. Szef dyplomacji Boris Johnson podał się do dymisji
fot. PAP/EPA/ANDY RAIN

Minister spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii Boris Johnson złożył rezygnację. To drugi minister z gabinetu premier Theresy May, który ustąpił ze stanowiska. W niedzielę odszedł z pracy minister do spraw Brexitu David Davis.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Zagłosuj

Co dla Polaków może oznaczać Brexit?

Liczba głosów:

„Brytyjski minister spraw zagranicznych Boris Johnson zrezygnował w poniedziałek ze stanowiska” – poinformowało w poniedziałek Downing Street 10, czyli kancelaria premier Wielkiej Brytanii. Johnson piastował swój urząd od lipca 2016 roku.

To drugi w ciągu kilkunastu godzin minister, który odszedł z rządu premier Theresy May. W niedzielę ze stanowiska zrezygnował minister ds. Brexitu David Davis. Tłumaczył, że obawiał się, że Unia Europejska „weźmie to, co zaoferowaliśmy, i będzie domagała się jeszcze więcej”.

Zobacz także

Jak przekonywał, „być może efektem ubocznym mojego odejścia będzie pojawienie się odrobiny presji na rząd, aby nie szedł na dalsze ustępstwa”.

BBC News zauważa, że odejście Johnsona, który był jedną z twarzy kampanii referendalnej za wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej w 2016 roku, może zamienić się w „potencjalnie ogromny kryzys” w rządzie Theresy May.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/PTD