Zamknij

Sukces brytyjskiej policji. Udaremniono terrorystyczny spisek

Redakcja
28.04.2017 10:45
Sukces brytyjskiej policji. Udaremniono terrorystyczny spisek
fot. Pixabay

Brytyjska policja poinformowała w piątek, że podczas operacji przeprowadzonej przez siły bezpieczeństwa poprzedniego dnia wieczorem na dom mieszkalny w północno-wschodnim Londynie, udaremniony został spisek terrorystyczny.

Podczas tej akcji ranna została 20-letnia kobieta. Sześć osób aresztowano na mocy ustawy o przeciwdziałaniu terroryzmowi. Neil Basu, koordynator służb antyterrorystycznych, powiedział w piątek, że policja sądzi, iż powstrzymała zagrożenie.

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

Scotland Yard informował, że w akcji na Harlesden Road, w dzielnicy Willesden, wzięli udział uzbrojeni policjanci, co było uzasadnione "ze względu na postrzegany poziom ryzyka".

Policja poinformowała, że adres pod którym przeprowadzono obławę "był pod obserwacją antyterrorystów w ramach operacji opartej na informacjach wywiadowczych".

Zobacz także

Jednocześnie podkreślono, że incydent nie jest związany z wcześniejszymi działaniami w rządowej dzielnicy Westminster, gdzie 27-letni mężczyzna został zatrzymany za posiadanie broni i zarzutami możliwej działalności terrorystycznej.

RadioZET.pl/PAP/DG