Zamknij

Urwała główkę dziecku. Wstrząsające zeznania lekarki

Redakcja
26.05.2018 16:25
Urwała główkę dziecku. Wstrząsające zeznania lekarki
fot. Shutterstock

W Wielkiej Brytanii rozpoczęły się przesłuchania doktor Vaishnavy Laxman przed sądem dyscyplinarnym - podaje "The Telegraph". Kobieta jest oskarżona o urwanie głowy dziecka przy porodzie. Sprawę śledzą i opisują media na całym świecie. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Do przerażającego zdarzenia doszło w 2014 roku w Szpitalu Ninewells w szkockim Dundee. Vaishnavy Laxman była lekarką 30-letniej kobiety. Dwa tygodnie przed wyznaczonym terminem porodu pojawiły się komplikacje. Pacjentce odeszły wody płodowe, a badanie wykazało, że dziecko znajduje się w macicy głową do góry

- Myślałam, że cesarskie cięcie może doprowadzić do śmierci dziecka. Myślałam, że matka może urodzić naturalnie i powiedziałam jej, żeby parła - powiedziała w trakcie przesłuchania Laxman.

Zobacz także

Zamiast przeprowadzić cesarskie cięcie, Laxman zadecydowała o porodzie drogą naturalną. Ginekolog złapała dziecko za nogi i wyciągnęła z kanału rodnego tułów i ramionka maluszka. Niestety główka noworodka zaklinowała się w miednicy. 

- Tułów dziecka wyszedł dosyć łatwo. Następnie wyszły ramiona. Kiedy przeszłam do przyjęcia głowy, poczułam, że dziecko przestało się ruszać, a szyjka macicy się zamyka - zeznała przed sądem Laxman. 

Po chwili doszło do tragedii. Lekarka szarpnęła dziecko, a jego główka oderwała się od tułowia. W końcu pozostali lekarze dokonali cesarskiego cięcia, by wydostać z ciała kobiety główkę noworodka. - Próbowałam doprowadzić do urodzenia się żywego dziecka, naprawdę się starałam. Być może za bardzo. Nie miałam zamiaru skrzywdzić matki ani dziecka - zeznała lekarka.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: 

RadioZET.pl/The Telegraph/DG