Zamknij

Usnęła z dzieckiem w łóżku. Maluch zmarł we śnie

Redakcja
07.10.2017 21:40
Usnęła z dzieckiem w łóżku. Maluch zmarł we śnie
fot. Pixabay

Gdy zasypiała, przytulała do siebie swojego synka. Kilka godzin później chłopiec już nie żył. O dramacie 23-letniej Brytyjki pisze ''The Independent''.

Do zdarzenia doszło w hrabstwie Kent w Wielkiej Brytanii. 23-letnia Lauren Jordan to matka czwórki dzieci. Gdy jedna z jej pociech nie mogła zasnąć i zaczęła płakać, kobieta postanowiła zabrać najmłodszego syna do swojego sypialni, aby dziecko się uspokoiło. Kobieta była jednak tak zmęczona, że zasnęła. Kilka godzin później zorientowała się, że mały Harrison nie oddycha.

Zobacz także

- Natychmiast obudziłam mojego męża Kierana, który spał obok. Próbowaliśmy reanimować małego, ale nie daliśmy rady. Kiedy do mieszkania przyjechała karetka pogotowia, było już za późno. Ratownicy medyczni stwierdzili, że mój syn nie żyje - mówi 23-latka.

Co było przyczyną śmierci chłopca? Lekarze i ratownicy medyczni mówią o dwóch hipotezach. Harrison mógł umrzeć na skutek nagłej śmierci łóżeczkowej lub został niechcący przyduszony przez rodziców. – Więcej na temat przyczyn śmierci dziecka będzie można powiedzieć wtedy, gdy będą znane wyniki sekcji zwłok – tłumaczył jeden z ratowników.

RadioZET.pl/The Independent/DG