Zamknij

Wielkie odkrycie polskich naukowców. Ślady praczłowieka sprzed 6 milionów lat

Redakcja
05.09.2017 12:39
Wielkie odkrycie polskich naukowców. Ślady praczłowieka sprzed 6 milionów lat
fot. Twitter @MariuszGierszew

Polscy paleontolodzy zmieniają bieg historii. Odkryte przez nich na Krecie ślady dwunożnych homininów już wstrząsnęły światem nauki. Ich wiek szacowany jest na blisko 6 milionów lat. Dotychczasowe najstarsze tropy praludzkie oceniano na 3,6 mln lat.

 

Od odkrycia minęło blisko 6 lat. Tyle trwały skomplikowane badania naukowe zmierzające do ustalenia wieku znaleziska. Tyle trwało też przekonywanie światowego środowiska naukowego, ale na tym nie koniec. Badania będą trwały dalej, bo naukowcy są konserwatywni. Teraz trzeba też dokonać korekty w podręcznikach. Najszybciej zmieniają się te akademickie, a później wiek praczłowieka zmieni się także w podręcznikach szkolnych.

Czy człowiek na pewno pochodzi z Afryki?

Odkrycie rodzi jednak kolejne pytania o to, czy człowiek na pewno pochodzi z Afryki. 6 milionów lat temu grecka wyspa Kreta nie była połączona z Afryką lądem, a to oznacza, że praczłowiek może pochodzić z Europy.

Jak ustalił reporter Radia ZET, szczegóły zostaną zaprezentowane podczas konferencji prasowej z udziałem odkrywców w Państwowym Instytucie Geologicznym.

RadioZET.pl/MAG

C