Zamknij

Wietnam: Kolejni zatrzymani w sprawie 39 zwłok w Anglii. Pomagali w przemycie?

04.11.2019 10:50
39 Zwłok Wielka Brytania
fot. NewsOnScotland, Twitter

Są kolejni podejrzani w sprawie zwłok 39 osób, które odkryto w październiku w chłodni jednej z ciężarówek w Anglii. Po zatrzymaniu dwóch obywateli Irlandii Północnej zarzuty w sprawie usłyszało dziś kolejne osiem osób. Na drugim końcu świata, w Wietnamie – podaje PAP.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Zwłoki 39 osób odkryto w nocy z 22 na 23 października w angielskim parku przemysłowym niedaleko Londynu. Zarzuty wielokrotnego zabójstwa, przemytu ludzi i pomocy w nielegalnym przedostaniu się na terytorium Wielkiej Brytanii postawiono kierowcy ciężarówki i jednemu obywatelowi Irlandii Północnej.

Zobacz także

Dziś media w Wietnamie poinformowały o zatrzymaniu w tej sprawie kolejnych ośmiu osób. Służby podejrzewają je o udział w przemycie. Fala zatrzymań ruszyła już w piątek.

Na podstawie tego, czego dowiadujemy się od podejrzanych, będziemy aktywnie prowadzić dochodzenia w celu zwalczenia siatek przestępczych, które nielegalnie sprowadzają ludzi do Wielkiej Brytanii.

Nguyen Huu Cau, szef policji w prowincji Nghe An, agencja VNA

Zaznaczył przy tym, że policja prowadzi sprawę w kierunku postawienia zarzutów przemytu, nie handlu ludźmi.

Zobacz także

Z pierwotnych przekazów w sprawie wynikało, że ofiary są głównie obywatelami Chin. W toku śledztwa wynikło, że tragicznie zmarłymi byli obywatele Wietnamu. Agencja Reutera podaje, że większość z nich pochodziła z prowincji Nghe An i Ha Tinh na północy kraju. To region biedy i starć gangów.    

RadioZET.pl/PAP