Zamknij

Więźniowie w tajemnicy skonstruowali komputery i urkryli pod sufitem

Redakcja
12.04.2017 16:07
Więźniowie w tajemnicy skonstruowali komputery i urkryli pod sufitem
fot. YouTube

Sami w ukryciu zmontowali dwa komputery i schowali je w podwieszanym suficie. Dzięki temu będąc za kratami mogli dokonywać przestępstw, takich jak wyłudzanie kart kredytowych. O więźniach z Marion Correctional Institution w stanie Ohio zrobiło się głośno, gdy cały proceder wyszedł na jaw. Jak wpadli? Przez zachłanność - przesyłali zbyt dużą liczbę danych.

Jak donosi portal Cleveland.com, skazani za murami więzienia sami skonstruowali dwa w pełni działające komputery i ukryli je tuż nad sufitem w pomieszczeniu technicznym obok salki szkoleniowej. Przestępcy, gdy tylko mieli możliwość, podpinali się do lokalnej sieci i korzystali z internetu. Ponadto udało im się uzyskać dostęp do baz danych całej sieci komputerowej więzienia. Dzięki temu mogli uzyskać pełne dane wszystkich pracowników i skazanych w swojej placówce, dzięki czemu zdołali podszyć się pod jednego ze swoich kolegów i wyłudzić kartę kredytową na jego nazwisko. Śledczy odkryli też, że więźniowie wysyłali fałszywe wnioski o zwrot podatku w imieniu swoich kolegów. Cały proceder mógłby trwać jeszcze długo, gdyby skazani nie rozpędzili się tak z przesyłaniem informacji.

Zainteresowanie administratorów więziennej sieci zwrócił zapis sygnału, mówiący, że został przekroczony dzienny limit transferu danych. Okazało się, że tego dnia dostępne dla skazanych komputery nie były nawet włączane. I tak śledztwo doprowadziło mundurowych do kreatywnych przestępców. Teraz pięciu z nich najprawdopodobniej usłyszy kolejne zarzuty.

komp
fot. Ohio Inspector General

Pozostawało jeszcze pytanie, jak udało im się zbudować w pełni działające komputery. Okazało się, że jednym z programów resocjalizacyjnych jest praca przy rozbiórce starych komputerów. Ci po każdych zajęciach podkradali poszczególne części i pokonując kilkaset metrów korytarzy i punktów kontrolnych, przemycali je we wskazane miejsce. Późniejsze śledztwo wykazało szereg zaniedbań wewnątrz placówki. Piątka pomysłowych więźniów została przeniesiona do innego zakładu. Strach pomyśleć, na jaki pomysł wpadną w nowym miejscu.

RadioZET.pl/cleveland.com/zaufanatrzeciastrona.pl/strz