Zamknij

WikiLeaks ujawnia dokumenty: Hakerzy CIA włamują się w telewizory i smartfony na całym świecie

Redakcja
08.03.2017 07:27
WikiLeaks ujawnia dokumenty: Hakerzy CIA włamują się w telewizory i smartfony na całym świecie
fot. Wikimedia Commons/CC 3.0

Hakerzy pracujący dla CIA włamują się na telewizory i telefony na całym świecie. Szokujące dokumenty ujawnił WikiLeaks.

Nowe technologie to dla agencji rządowych także nowe możliwości szpiegowania. Serwis WikiLeaks ujawnił, że nasze smartfony i nowoczesne telewizory są narażone nie tylko na ataki ze strony internetowych przestępców, ale także ze strony... CIA. Z opublikowanych dokumentów wynika, że hakerzy agencji włamują się na nasze sprzęty. Jest to możliwe nawet kiedy są wyłączone, ale podłączone do ładowania. Nagrywane są także rozmowy.

Zagłosuj

Czy uważasz, że twój sprzęt jest dobrze zabezpieczony?

Liczba głosów:

CIA nie jest wyjątkiem. WikiLeaks przekonuje, że z tej technologii korzystają także rosyjscy hakerzy. Eksperci nie potwierdzili jeszcze autentyczności upublicznionych dokumentów. Tysiące materiałów ma pochodzić z centrum wywiadu cybernetycznego CIA.

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

Rozpoczynając serię tajnych dokumentów wywiadu, WikiLeaks zapowiada ją jako największą tego rodzaju publikację w historii. Portal nadał jej nazwę Vault 7. Pierwsza część zatytułowana Year Zero zawiera 8 761 dokumentów i plików z odizolowanego i chronionego Center for Cyber Intelligence.

CIA odmówiła komentarza. AP podała jednak, że ekspertom, którzy zaczęli badać ujawnione dokumenty, wydają się one wiarygodne. Są też zdania, że wyciek wstrząśnie agencją. Dwa lata temu WikiLeaks ujawniło prywatne maile dyrektora agencji.

Radio ZET/MAB/PAP/MaAl