Zamknij

Kliczko ostrzega: nie można wykluczyć, że znów będą chcieli "zdobyć Kijów w dwa dni"

11.04.2022 00:08
Kijów
fot. Aris Messinis/AFP/East News

To, że wróg wycofał się spod Kijowa, nie oznacza, że zrezygnował z chęci zdobycia stolicy – ostrzegł w niedzielę w Telegramie mer ukraińskiej stolicy Witalij Kliczko, dodając, że "nie można wykluczyć, że znowu spróbują «zdobyć Kijów w dwa dni»”.

Wojna w Ukrainie trwa od 24 lutego. Choć rosyjskie wojska na ten moment wycofały się z Kijowa i całego obwodu, nie ma pewności, że nie będą chciały ponownie zaatakować stolicy Ukrainy. Ostrzegał przed tym m.in. mer miasta Witalij Kliczko.

Kliczko: nie można wykluczyć, że znów będą chcieli "zdobyć Kijów w dwa dni"

"To, że wróg wycofał się spod Kijowa, nie oznacza, że zrezygnował z chęci zdobycia stolicy. [...] Nie można wykluczyć, że znowu spróbują «zdobyć Kijów w dwa dni» - napisał Kliczko w komunikacie w serwisie społecznościowych Telegram.

"Stolica musi być gotowa do obrony” - podkreślił. W tym samym wpisie opublikował również swój wspólny z bratem Wołodymyrem wywiad dla amerykańskiej stacji telewizyjnej ABC.

Według Wołodymyra Kliczki Rosjanie, którzy obecnie skupili się na ofensywie na wschodzie i południu Ukrainy, mogą wrócić i podjąć nową próbę ofensywy na Kijów.

Wojna w Ukrainie. Relacja na żywo

RadioZET.pl/PAP/Telegram

C