Zamknij

Witold Waszczykowski z wizytą w Japonii: Polska jest atrakcyjnym krajem

Redakcja
19.05.2017 22:08
Witold Waszczykowski z wizytą w Japonii: Polska jest atrakcyjnym krajem
fot. East News

Minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski rozmawiał z następcą tronu Japonii księciem Naruhito podczas wizyty w Japonii. – Polska jest atrakcyjnym krajem, zarówno pod względem gospodarczym, kulturowym, jak i turystycznym – mówił szef polskiego MSZ.

Po rozmowie z księciem Naruhito minister Waszczykowski odwiedził Tokijski Uniwersytet Studiów Zagranicznych, gdzie, jak podaje PAP, otworzył wystawę upamiętniającą 60. rocznicę ponownego nawiązania stosunków dyplomatycznych między naszymi krajami. Minister spotkał się także ze studentami polonistyki oraz wygłosił wykład pt. „Polsko-japońska historia przyjaźni, solidarności i fascynacji kulturalnej – jako podstawa dla przyszłych relacji”.

Uniwersytet w Tokio

Tokijski Uniwersytet Studiów Zagranicznych, a przede wszystkim jego Wydział Polonistyki, pełnią szczególną rolę w stosunkach polsko-japońskich. Jego absolwenci pomagają budować mosty i pośredniczą między dwoma tak odległymi na pierwszy rzut oka narodami i kulturami – mówił Waszczykowski podczas spotkania z kadrą i słuchaczami tokijskiej uczelni. – Jestem pod dużym wrażeniem wysokiego poziomu nauczania języka polskiego i wiedzy o Polsce – pogratulował studentom szef polskiego MSZ.

Zaproszenie do Polski

Szef polskiego MSZ zaprosił rodzinę cesarską do Polski. – Obchody okrągłej rocznicy nawiązania dwustronnych stosunków dyplomatycznych w 2019 roku to wspaniała okazja do wizyty członków rodziny cesarskiej w Polsce – mówił minister.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/strz