Zamknij

Wkrótce ruszy produkcja piwa Monte Cassino

Redakcja
28.06.2018 14:51
Piwo
fot. Pixabay

"Monte Cassino" - tak nazywać będzie się piwo, które ma być produkowane na terenie wokół historycznego wzgórza, miejsca walk w czasie II wojny światowej. Szczegóły tych planów ujawnił lokalny portal z włoskiego miasta Frosinone.

We włoskiej wersji językowej nazwa piwa będzie brzmiała "Montecassino", bo tak to miejsce geograficzne jest zazwyczaj zapisywane w tym języku. Produkcja bedzie prowadzona na obszarze w pobliżu wzgórza, znanym jako Albaneta. Znajduje się on na Szlaku Pól Bitewnych pod Monte Cassino.

Zagłosuj

Twój ulubiony alkohol to:

Liczba głosów:

Portal przypomniał, że zapowiedzi działalności produkcyjnej w rejonie wzgórza - miejsca walk i cmentarza żołnierzy 2. Korpusu Polskiego wywołały już wcześniej protesty strony polskiej. Według portalu z Frosinone projekt nie obejmuje historycznych terenów walk prowadzonych przez Polaków, lecz tereny porzuconych w latach 80. gospodarstw rolnych.

W artykule na łamach portalu wyjaśniono, że za produkcją trunku stać będzie znany włoski koncern browarniczy, a piwo będzie powstawać według starej receptury ze znajdującego się na wzgórzu opactwa benedyktynów. To jemu podlegają okoliczne tereny.

Zobacz też:

RadioZET.pl/pap/maal