Zamknij

"Władimir Putin gotowy do negocjacji z Zełenskim". Pieskow podał warunki

04.09.2022 21:47

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow powiedział, że "Władimir Putin jest gotowy do podjęcia negocjacji z Wołodymyrem Zełenskim" w celu zakończenia "specjalnej operacji wojskowej".

dmitrij pieskow
fot. AFP /EAST NEWS

"Władimir Putin jest gotowy do negocjacji z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim w celu zakończenia specjalnej operacji wojskowej" - poinformował rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow.

Rosyjski polityk dodał, że warunki Moskwy nie uległy zmianie: to kapitulacja Kijowa i złożenie broni. Na słowa Pieskowa szybko zareagował doradca Wołodymyra Zełenskiego.

Pieskow: Putin gotowy do negocjacji z Zełenskim

"Przypominam jeszcze raz. Negocjacje są możliwe, ale tylko na warunkach Ukrainy: po oddaniu terytoriów i likwidacji kryminalnych enklaw. Oczywiście »gniazdo Putina« nie jest gotowe do zrozumienia nowej rzeczywistości i nadal uzupełnia listy »200« swoimi rekrutami...." - przekazał Mychajło Podolak.

Rosyjskie siły zorganizowały bazy wojskowe w pięciu szkołach w okupowanym Melitopolu - poinformował Iwan Fedorow, lojalny wobec Kijowa mer tego miasta na południowym wschodzie Ukrainy, cytowany w niedzielę przez portal Ukrainska Prawda.

- Takiego 1 września jak w tym roku w Melitopolu nie było nigdy. Wszystkie szkoły były otoczone przez wojskowych, do szkół wchodziło się przez wykrywacze metalu, rodziców praktycznie nie wpuszczano - powiedział Fedorow.

loader

RadioZET.pl/ Nexta