Zamknij

Putin niedługo zniknie? Sensacyjne doniesienia o rzekomym planie Kremla

23.08.2022 08:09

Władimir Putin może niebawem zniknąć z przestrzeni publicznej - czytamy na profilu General SVR. Kreml miałby uzasadnić ten ruch pandemicznymi ograniczeniami z powodu pojawienia się nowych mutacji koronawirusa. Prezydent Rosji rządziłby zdalnie, a dzięki technologii deepfake, nawet po jego ewentualnej śmierci, możliwe byłoby utrzymywanie opinii publicznej w przekonaniu, że Putin nadal żyje - spekulują osoby, które podają się za byłych pracowników rosyjskich służb.

Władimir Putin
fot. OLGA MALTSEVA/AFP/East News

Ożywione spekulacje na temat stanu zdrowia Władimira Putina trwają od początku inwazji Rosji na Ukrainę. Pojawiły się już informację o nowotworze, potajemnie przeprowadzonej operacji czy rychłej śmierci rosyjskiego prezydenta.

Nowe doniesienia publikowane są na profilu General SVR, którego administratorzy podają się za byłych agentów rosyjskich służb, mających wciąż swoje źródła na Kremlu. Informacje przez nich publikowane są niepotwierdzone, jednak media sięgają po nie, dlatego że władze Rosji często ograniczają się do propagandowego przekazu i brakuje rzetelnych wiadomości dotyczących sytuacji w Moskwie.

Władimir Putin niebawem zniknie?

W najnowszej aktualizacji na profilu General SVR czytamy, że Władimir Putin i jego otoczenie szykują się na gwałtowne pogorszenie stanu zdrowia prezydenta Rosji. Piszą, że najprawdopodobniej Putin wkrótce zniknie z przestrzeni publicznej.

“Z dużym prawdopodobieństwem możemy powiedzieć, że już niedługo prezydent nie będzie mógł osobiście organizować spotkań i uczestniczyć w dużych wydarzeniach” - czytamy. Według osób publikujących wpisy na profilu General SVR, nowe mutacje koronawirusa są wręcz pożądane przez Kreml. “Teraz Putin może, tłumacząc się koniecznością przestrzegania restrykcji antycovidowych, przejść na pracę zdalną. Spotkania z prezydentem odbywające się za pośrednictwem wideorozmów z wykorzystaniem technologii deepfake nie wymagają jego osobistego udziału” - przekonują autorzy wpisu na profilu General SVR. Według nich ostatnie kilka spotkań Putina z rosyjskimi oficjelami przeprowadzono właśnie z użyciem tej technologii. 

“Pogarszająca się sytuacja epidemiologiczna umożliwia Putinowi samoizolację w osławionym bunkrze i zdalne rządzenie krajem” - przekazano. W nowym wpisie na profilu General SVR pojawiło się też pytanie, jak długo po ewentualnej śmierci Putina dzięki technologii deepfake mogłaby być podtrzymywana iluzja, że nadal żyje i rządzi krajem. “Odpowiedź nie jest oczywista, ale jeśli status quo się utrzyma i wśród wtajemniczonych będzie panowała zgoda, to przez dość długi czas” - podsumowano. 

Deepfake to technika cyfrowej obróbki obrazu polegająca na łączeniu zdjęć twarzy ludzkich przy użyciu technik sztucznej inteligencji. Uzyskane w ten sposób łudząco realistyczne ruchome obrazy stosowane są często w nagraniach filmowych, stwarzając możliwości manipulacji.

RadioZET.pl/Super Express