Zamknij

Naród wybrał, naród świętuje. Tłumy na placu Maneżowym powitały Putina [ZDJĘCIA]

Redakcja
18.03.2018 21:48
Władimir Putin
fot. PAP/EPA

Prezydent Rosji Władimir Putin podziękował na wiecu w Moskwie w niedzielę wieczorem swym zwolennikom za poparcie. Oznajmił także, że uważa rezultaty głosowania za wyraz zaufania i nadziei na rozwój Rosji.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

- Bardzo wam dziękuję za rezultat - oświadczył Putin, który pojawił się na wiecu na placu Maneżowym w Moskwie. Zaapelował także, by kraj zachował swoją jedność.

Wiec i koncert na placu Maneżowym zorganizowany został w związku z obchodami czwartej rocznicy aneksji Krymu. 

Władimir Putin prezydentem Rosji

Prezydent Rosji Władimir Putin wygrał niedzielne wybory głowy państwa, uzyskując ponad 70 procent głosów - wynika z sondaży powyborczych (exit polls) ogłoszonych po zamknięciu lokali wyborczych, a także z danych CKW podanych po przeliczeniu 30 proc. głosów.

Według zbliżonego do Kremla Ogólnorosyjskiego Centrum Badania Opinii Publicznej (WCIOM) Putin uzyskał w niedzielnych wyborach 73,9 proc. głosów.

Inna zbliżona do władz Rosji pracownia socjologiczna, Fundacja Opinii Publicznej (FOM) podała, że rezultaty exit polls wskazują, iż Putin otrzymał około 77 proc. głosów.

Zobacz także

Centralna Komisja Wyborcza (CKW) ogłosiła po przeliczeniu 30 procent głosów, że odsetek głosów oddanych na Putina wynosi 72,53 proc.

Wszystkie te dane wskazują, że wynik uzyskany przez Putina jest wyższy niż w jakichkolwiek poprzednich wyborach prezydenckich, w których brał on udział. W 2000 roku, u początku swych rządów, Putin uzyskał w wyborach 52,9 proc., w 2004 - 71,3 procent, a w 2012 - gdy wrócił na Kreml po czteroletnim sprawowaniu urzędu premiera - 63,6 proc.

Wiec i koncert na placu Maneżowym:

RadioZET.pl/PAP/DG