Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Putin rozesłał noworoczne życzenia. O Andrzeju Dudzie... zapomniał

30.12.2018 18:35
xxx wiadomosci

Prezydent Rosji Władimir Putin wysłał listy z noworocznymi życzeniami do światowych przywódców. W korespondencji do prezydenta USA zapewnił, że Moskwa jest gotowa do dialogu ze Stanami Zjednoczonymi. Andrzej Duda listu nie otrzymał. 

Władimir Putin fot. Angelika von Stocki/face to face/FaceToFace/REPORTER/Reporter

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Władimir Putin wysłał listy z noworocznymi życzeniami do światowych przywódców, w tym prezydenta USA Donald Trumpa, prezydenta Turcji Recepa Erdogana, kanclerz Angeli Merkel, prezydenta Francji Emmanuela Macrona, brytyjskiej premier Theresy May, japońskiego premiera Shinzo Abego, premiera Izraela Benjamina Netanjahu, a także do papieża Franciszka.

Depesze świąteczne otrzymali liderzy krajów WNP, Wenezueli, Brazylii, Kuby i szeregu innych państw.

W Europie życzenia trafiły jeszcze m.in. do Hiszpanii, Włoch, Grecji, Serbii, Czech i Węgier. Polski i krajów bałtyckich nie ma na liście podanej przez służbę prasową prezydenta Putina. 

W osobnym liście do syryjskiego prezydenta Baszara el-Asada przywódca Rosji zobowiązał się do dalszego wspierania jego rządu oraz obywateli Syrii w "walce z terroryzmem, w obronie suwerenności państwowej i integralności terytorialnej".

Oddzielne życzenia otrzymał były kanclerz Niemiec Gerhard Schroeder, znany z bliskich relacji z Putinem.

RadioZET.pl/PAP/DG 

Oceń