Zamknij

Putin rozesłał noworoczne życzenia. O Andrzeju Dudzie... zapomniał

Redakcja
30.12.2018 18:35
Władimir Putin
fot. Angelika von Stocki/face to face/FaceToFace/REPORTER/Reporter

Prezydent Rosji Władimir Putin wysłał listy z noworocznymi życzeniami do światowych przywódców. W korespondencji do prezydenta USA zapewnił, że Moskwa jest gotowa do dialogu ze Stanami Zjednoczonymi. Andrzej Duda listu nie otrzymał. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Władimir Putin wysłał listy z noworocznymi życzeniami do światowych przywódców, w tym prezydenta USA Donald Trumpa, prezydenta Turcji Recepa Erdogana, kanclerz Angeli Merkel, prezydenta Francji Emmanuela Macrona, brytyjskiej premier Theresy May, japońskiego premiera Shinzo Abego, premiera Izraela Benjamina Netanjahu, a także do papieża Franciszka.

Depesze świąteczne otrzymali liderzy krajów WNP, Wenezueli, Brazylii, Kuby i szeregu innych państw.

W Europie życzenia trafiły jeszcze m.in. do Hiszpanii, Włoch, Grecji, Serbii, Czech i Węgier. Polski i krajów bałtyckich nie ma na liście podanej przez służbę prasową prezydenta Putina. 

Zobacz także

W osobnym liście do syryjskiego prezydenta Baszara el-Asada przywódca Rosji zobowiązał się do dalszego wspierania jego rządu oraz obywateli Syrii w "walce z terroryzmem, w obronie suwerenności państwowej i integralności terytorialnej".

Oddzielne życzenia otrzymał były kanclerz Niemiec Gerhard Schroeder, znany z bliskich relacji z Putinem.

RadioZET.pl/PAP/DG