Zamknij

"Bild": Władimir Putin uciekł z Moskwy i ukrył się w bunkrze na Uralu

28.02.2022 11:04

Niemiecki tabloid "Bild" podał, że Władimir Putin przebywa obecnie w bunkrze na Uralu. Poza rosyjskim prezydentem mają tam się też ukrywać oligarchowie, którzy otrzymali zakaz opuszczania kraju.

Putin ukrył się w bunkrze
fot. PAP/ Bild

Sensacyjnie doniesienia niemieckiej gazety "Bild". Według jej ustaleń, Władimir Putin nie przebywa obecnie w Moskwie, a w bunkrze na Uralu, gdzie ukrył się wraz z grupą rosyjskich oligarchów. Miliarderzy mają zakaz opuszczania Rosji, a ich prywatne samoloty zostały skonfiskowane.

Informacja o ucieczce Putina z Moskwy pojawiała się już wcześniej - miał to ustalić ukraiński wywiad. Zgodnie z tymi informacjami, Putin jest wściekły, że operacja wojskowa w Ukrainie nie poszła zgodnie z pierwotnym planem. Jak zgodnie podkreślają eksperci, od początku inwazji rosyjskie wojska nie osiągnęły żadnego ze strategicznych celów. Ukraińscy wojskowi przekonują z kolei, że rosyjska ofensywa straciła impet, a żołnierze są zmęczeni i zniechęceni.

Bild: Putin ukrył się w bunkrze na Uralu

- Kijów jest atakowany przez Rosjan ze wszystkich stron, ale nie został zablokowany – poinformował w poniedziałek wiceszef kijowskiej administracji miejskiej Mykoła Poworoznyk.

Przez cały weekend trwały ataki rakietowe na ukraińską stolicę. Poworoznyk zapewnił jednak, że sytuacja w mieście jest spokojna, nie ma paniki i wszystko działa w sposób zorganizowany. - Bezpieczniej zostawać w domu, bo nadal działają rosyjskie grupy dywersyjne. Organizujemy dostawy i nie przewidujemy katastrofy humanitarnej. Z każdą godziną coraz więcej firm chce pomagać, są gotowe same dowozić produkty – oznajmił Poworoznyk.

W poniedziałek 28 lutego delegacja Ukrainy przybyła na granicę ukraińsko-białoruską, gdzie ma rozmawiać z przedstawicielami Rosji – poinformowała w komunikatorze Telegram Rada Najwyższa (parlament) Ukrainy.

W składzie delegacji są, według przekazanej informacji, m.in. minister obrony Ołeksij Reznikow, doradca prezydenta Mychajło Podolak i wiceminister spraw zagranicznych Mykoła Toczycki.

Wojna w Ukrainie - najnowsze informacje, zdjęcia i filmy na żywo   

RadioZET.pl/ Bild/ PAP