,

Władimir Putin wygłosił orędzie na Dzień Kobiet. "Możecie być dumni z nich"

08.03.2022 06:48

Władimir Putin wykluczył użycie poborowych i rezerwistów w działaniach wojennych w Ukrainie – poinformowała niemiecka agencja prasowa DPA. Rosyjski przywódca w specjalnym orędziu zwrócił się do żon i matek żołnierzy.

Władimir Putin wygłosił orędzie na Dzień Kobiet. "Możecie być dumni z nich"
fot. East News

Władimir Putin wygłosił orędzie z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet. Przywódca Rosji mówił, że rozumie obawy matek, żon i krewnych żołnierzy biorących udział w wojnie w Ukrainie

– Możecie być dumni z nich. Tak jak cały kraj jest z nich dumny. Nie będzie dodatkowego powołania rezerwistów – powiedział Putin. Dodał, że zadania wojenne będą rozwiązywane tylko przez żołnierzy zawodowych. – Oni zapewnią bezpieczeństwo i pokój mieszkańcom Rosji – oświadczył w orędziu.

W poniedziałek wysoki rangą przedstawiciel Pentagonu poinformował, że do Ukrainy wkroczyły już niemal wszystkie rosyjskie wojska zgromadzone wcześniej wokół tego kraju. Rosja wystrzeliła ponad 625 rakiet

Zobacz też: Wojna w Ukrainie na żywo

Według urzędnika mimo zaangażowania przez Kreml niemal wszystkich z ponad 150 tys. wojsk zgromadzonych przed atakiem, nie ma sygnałów wskazujących na wysyłanie dodatkowych sił z reszty kraju. Powiedział natomiast, że doniesienia dziennika "Wall Street Journal" o tym, że Rosja stara się zachęcić do udziału w wojnie syryjskich bojowników wydają się prawdziwe.

Wojna w Ukrainie. Najnowsze informacje na żywo:

RadioZET.pl/PAP

Logo radiozet Dzieje się