Zamknij

Władze będą karać za wywożenie piasku i muszelek z plaż. Ogromne kary

Redakcja
27.07.2017 21:06
Władze będą karać za wywożenie piasku i muszelek z plaż. Ogromne kary
fot. Pexels.com

Kary w wysokości od 500 do nawet 3 tys. euro grożą turystom, którzy z plaż na włoskiej Sardynii będą chcieli zabrać piasek, kamyki, czy nawet muszelki. To pomysł lokalnych władz na walkę z niszczeniem środowiska naturalnego Sardynii.

Turyści z całego świata odwiedzają co roku włoską wyspę Sardynia. Duża część z nich bierze sobie na pamiątkę coś z plaży. Śnieżnobiały piasek, piękne muszelki, czy kamienie, to tylko niektóre rzeczy, których ubywa z roku na rok. Władze postanowiły odstraszyć turystów od tego. Kary od 500 do 3 tys. euro za kradzież piasku z plaż Sardynii.

Turyści wywożą piasek i muszelki

Władze włoskich lotnisk informowały wielokrotnie, że w bagażach podręcznych pasażerów często widywali woreczki z białym piaskiem z Sardynii. Początkowo postanowiono tylko konfiskować piasek, jednak z czasem stwierdzono, że to za mało i nałożone zostały kary, które mają byś ściągane od wszystkich. Radni wyczulili pracowników lotnisk, aby baczniej przyglądali się na zawartość bagaży turystów wylatujących z Włoch.

Władze próbują walczyć z "kradzieżami"

Jak podaje PAP, zgodnie z przyjętym rozporządzeniem wysokimi grzywnami będą karani ci, którzy zabierają z plaży i z morza nawet niewielkie ilości piasku, kamyków i muszelek, a także ci, którzy je sprzedają bez wymaganego zezwolenia.

Popularna wyspa

Należąca do Włoch Sardynia jest drugą co do wielkości wyspą na Morzu Śródziemnym. Panuje na niej typowo śródziemnomorski klimat, z łagodnymi temperaturami w ciągu całego roku i krótkimi zimami, za to latem jest słonecznie, co przyciąga tysiące turystów.

Zobacz także

 RadioZET.pl/PAP/Wikipedia/strz

RadioZET.pl/PAP/strz