Zamknij

Włamywacz zaatakował 78-latka w jego domu. Emeryt się obronił. Reakcja sąsiadów szokuje

Redakcja
18.04.2018 17:36
Włamanie w Londynie
fot. Facebook

W londyńskim Hither Green włamywacz rzucił się ze śrubokrętem w dłoni na właściciela domu, do którego się włamał. Starszy mężczyzna instynktownie chwycił za nóż i broniąc się, ranił napastnika. Ten wykrwawił się i zmarł kilka minut później. To, jak zareagowali okoliczni mieszkańcy, aż trudno komentować.

78-letni emeryt Richard Osborn-Brooks od lat mieszkający w Hither Green został napadnięty przez nieznanego mu mężczyznę. Gdy napastnik zauważył, że w domu, do którego się włamał, jest właściciel, postanowił ranić go śrubokrętem. Staruszek chwycił za nóż i sam ranił przestępcę. Ten po chwili zaczął uciekać, jednak rana była tak duża, że po chwili wykrwawił się i zmarł.

Włamywacz zaatakował emeryta

Mieszkańcy Hither Green byli w szoku, gdy ich sąsiedzi zaczęli składać kwiaty i laurki, aby uczcić pamięć bandyty, który chciał ranić 78-latka. Jedni składali bukiety kwiatów, inni przywieszali kolorowe balony z napisami „Będziemy tęsknić”.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku.

Opłakują bandytę i składają kwiaty

Nie wszystkim spodobała się postawa ludzi opłakujących przestępcę. Jeden z sąsiadów napadniętego Brytyjczyka postanowił zerwać kwiaty i ozdoby przywieszane przez dziesiątki osób każdego dnia. Doszło nawet do absurdalnych sytuacji, w których wyniku napadnięty staruszek dostał ochronę od policji. Wiele osób groziło mu pobiciem, a nawet śmiercią.

Zobacz także

RadioZET.pl/mirror.co.uk/strz