Zamknij

Policjantka z Rimini: Niełatwo będzie zapomnieć przerażenie, które widziałam na twarzy Polki

Redakcja
04.09.2017 13:10
Rimini
fot. PAP/EPA

Włoska policjantka Francesca Capaldo, która prowadziła poszukiwania bandy sprawców zgwałcenia Polki i pobicia turystów w Rimini, powiedziała, że jest poruszona okrucieństwem napastników. Podkreśliła, że mimo młodego wieku byli pełni nienawiści.

- Od dłuższego czasu zajmuję się tego typu przestępstwami, uczestniczę w licznych dochodzeniach w sprawie przemocy. Ale jestem poruszona okrucieństwem tych chłopców - stwierdziła w opublikowanym w poniedziałek wywiadzie dla dziennika "Corriere della Sera".

Zobacz także

Ukazał się on tuż po zatrzymaniu całej czteroosobowej grupy sprawców napaści na dwoje polskich turystów i transseksualistę z Peru. Napastnicy - Marokańczycy, Nigeryjczyk i Kongijczyk - mają od 15 do 20 lat.

"Wyżywali się w bestialski sposób"

Analizując przyczyny wybuchu agresji, Capaldo powiedziała, że być może powodem było to, iż tworzyli bandę. - Kiedy ich przesłuchiwaliśmy, byli spokojni - dodała.

Zastrzegła zarazem, że z zeznań ofiar gwałtu wynika, iż byli bardzo brutalni. - Wyżywali się w bestialski sposób, nigdy się z czymś takimi nie spotkałam - przyznała policjantka.

Zobacz także

- Niełatwo będzie zapomnieć przerażenie, które widziałam na twarzy Polki - powiedziała Capaldo. Zapewniła też, że jej zespół pracuje nad tym, aby napastnicy jak najszybciej stanęli przed sądem.

Media twierdzą, że dotarły do fragmentów zeznań napastników. Według tych relacji, trzej nieletni sprawcy opowiadają, że szef bandy, 20-letni Kongijczyk zaoferował im alkohol i narkotyki, a potem kazał napaść na parę turystów na plaży.

Co się wydarzyło we Włoszech?

Przypomnijmy, z piątku na sobotę na plaży we włoskim kurorcie Rimini, czterech sprawców napadło na polskie małżeństwo. Mężczyzna, pomimo prób oporu, został brutalnie pobity i ogłuszony ciosem butelką w głowę. Następnie bandyci pobili i wielokrotnie zgwałcili kobietę.

Według informacji śledczych, agresorzy byli cudzoziemcami, najprawdopodobniej pochodzącymi z Afryki Północnej. Oprócz polskiej i włoskiej pary, mieli też napaść, pobić i wielokrotnie zgwałcić peruwiańskiego transseksualistę.

RadioZET.pl/PAP/MP