Zamknij

Polka pobita na Wyspach. Policja publikuje nagranie

Redakcja
16.03.2017 11:00
Anglia
fot. You Tube

Policja z angielskiego hrabstwa West Midlands umieściła w sieci nagranie, na którym widać pobicie Polki oraz jej partnera przez trzech mężczyzn. Atak miał podłoże rasistowskie. Jeden ze sprawców jest już w rękach służb.

Do incydentu doszło w grudniu ubiegłego roku w Coventry w hrabstwie West Midlands w środkowej Anglii. Do spacerującej ulicą pary podeszło trzech mężczyzn o azjatyckich rysach. Zaczęli wulgarnie obrażać Polkę i jej partnera. Gdy kobieta zareagowała na rasistowskie obelgi, oboje zostali zaatakowani. Doszło do rękoczynów, Polce złamano nos i kość policzkową. Napastnicy natychmiast uciekli z miejsca zdarzenia.

Po trzech miesiącach lokalna policja opublikowała w internecie nagranie z miejskiego monitoringu, przedstawiające całe zajście. Widać na nim, jak trójka agresorów wyzywa, a następnie rzuca się na wspomnianą parę:

Zaapelowano także do mieszkańców miasta o pomoc w odnalezieniu podejrzanych. Akcja już przyniosła pierwsze skutki. Policyjny komunikat przestraszył jednego ze sprawców pobicia, który sam zgłosił się na komisariat i przyznał do winy. Trafił do aresztu, na razie nie postawiono mu jeszcze zarzutów. Nie wiadomo też, co dzieje się z jego kompanami.

RadioZET.pl/Rzeczpospolita/MP