Zamknij

Po ataku w Londynie. Policja przeszukuje mieszkanie w Birmingham

Redakcja
23.03.2017 08:16
Londyn
fot. PAP/EPA/ANDY RAIN

Brytyjska policja przeprowadziła w nocy ze środy na czwartek przeszukanie w jednym z mieszkań w drugim co do wielkości mieście kraju, Birmingham - podały media. Operacja sił bezpieczeństwa ma mieć związek ze środowym zamachem terrorystycznym w Londynie.

Według źródeł dziennikarza telewizji Sky News Marka White'a, w wyniku tych działań w dzielnicy Edgbaston na południowym zachodzie miasta zatrzymanych zostało co najmniej kilka osób.

Z kolei operator BBC News Malik Walton zwrócił uwagę, że - oprócz lokalnych służb - w operacji brali udział także funkcjonariusze policji metropolitalnej w Londynie.

Zobacz także

Policja odmówiła komentarza, tłumacząc, że "nie jest gotowa, aby rozmawiać o szczegółach tej sprawy z powodów operacyjnych".

W wyniku ataku terrorystycznego, do którego doszło w pobliżu brytyjskiego parlamentu w Londynie, zginęło co najmniej pięć osób, a około 40 zostało rannych. Podczas konferencji prasowej policja informowała, że ustaliła tożsamość głównego podejrzanego, który najprawdopodobniej inspirował się islamskim terroryzmem, ale nie zdecydowała się na upublicznienie jego nazwiska.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/MP