Zamknij

Zaatakowali Polaka na Wyspach, pójdą do więzienia

Redakcja
11.05.2017 22:16
Walia
fot. Wikimedia.Commons

Sąd w Walii skazał trzech Brytyjczyków za atak nienawiści na Polaku. Do napadu doszło w zeszłym roku w maju, wczoraj przestępcy dowiedzieli się, ile czasu spędzą w więzieniu.

20-latek i 19-latek zostali skazani na kolejno 4,5 roku i 4 lata pobytu w zakładzie dla młodocianych przestępców, a 52-latek na 27 miesięcy więzienia. Cała trójka przyznała się do winy.

Walijczycy napadli na Polaka w biały dzień w maju ubiegłego roku w Connah's Quay w walijskiej prowincji Flintshire, kiedy Przemysław Z. wychodził właśnie z punktu sprzedaży dań na wynos. Mężczyźni obezwładnili go, pobili i zranili tępym narzędziem, jeden z nich groził maczetą. Agresorzy krzyczeli, aby wracał do swojego kraju. Polak był przekonany, że zginie, co na szczęście się nie wydarzyło, gdyż napastników spłoszyła nadjeżdżająca taksówka.

Trzej mężczyźni miesiąc temu zostali przez sąd uznani za winnych, teraz dowiedzieli się, ile spędzą za kratkami. Wydający orzeczenie sędzia podkreślił, że był to przygnębiający przykład ataku na tle rasistowskim.

RadioZET.pl/TVN24/AnR/MP