Zamknij

Klientka supermarketu znalazła szczura w mrożonce. Natychmiastowa reakcja dyrekcji

Redakcja
06.02.2018 17:16
Mrożonki
fot. Piotr Jedzura/East News

Jedna z klientek sieci hipermarketów Aldi Sud długo nie zapomni swojego ostatniego zakupu. W jednej z mrożonek znalazła bowiem...połowę szczura. Sieć od razu zareagowała na te doniesienia.

Historię w oryginale opisaną przez „Guardiana” przytacza Onet.pl. Mieszkanka Liskeard, miasteczka w Kornwalii (Wielka Brytania), dokonała tego makabrycznego odkrycia, gdy chowała torbę z mrożonymi warzywami do lodówki. Wcześniej część z tych warzyw została użyta do przygotowania posiłku dla niej i dla kilkuletniej wnuczki.

Wstrząśnięta odkryciem kobieta natychmiast udała się do sklepu, aby zaprezentować znalezisko. Przedstawiciel Aldi Sud zaproponował jej najpierw 30 funtów zniżki na następne zakupy, ale klientka odrzuciła propozycję. Następnie kierownictwo zaproponowało jej zadośćuczynienie w wysokości 500 funtów, ale i ta propozycja nie została przyjęta.

Jak informują tamtejsze media, to nie pierwszy taki przypadek, jeśli chodzi o sklepy jednej z dwóch grup niemieckiego przedsiębiorstwa. Drugą jest Aldi Nord, pod którym to szyldem działają dyskonty m.in. w Polsce.

Polscy klienci Aldi mogą spać spokojnie

Jak uspokaja w przesłanym do naszej redakcji mailu przedstawicielka polskiego kierownictwa sieci Aldi Nord Agata Biernacka, ta odnoga firmy - założonej po II wojnie światowej przez braci Karla i Theo Albrechtów w niemieckim Essen - to osobny podmiot i nie ma on nic wspólnego z brytyjską aferą.

"Jako odrębna sieć, posiadamy innych dostawców i wśród nich nie znajduje się producent mrożonek Agrifreez. Nie współpracujemy z tym dostawcą, nasi klienci mogą być spokojni" - pisze Biernacka.

RadioZET.pl/Guardian/Onet.pl/MP