Zamknij

Ewakuacja dwóch uniwersytetów oraz banku w Wielkiej Brytanii. Powodem podejrzane paczki

Redakcja
06.03.2019 18:26
Ewakuacja dwóch uniwersytetów oraz banku w Wielkiej Brytanii. Powodem podejrzane paczki
fot. DailyMail

Z powodu podejrzanych paczek brytyjska policja musiała w środę ewakuować budynki należące do dwóch uniwersytetów, w Essex oraz w Glasgow, oraz do Royal Bank of Scotland w Edynburgu.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Pierwsza informacja o podejrzanym pakunku dotyczyła Uniwersytetu w Essex na wschodzie Anglii. Policja ewakuowała kilka uczelnianych budynków i otoczyła je kordonem. Na miejsce wezwany został oddział saperski.

Zobacz także

Drugi podobny sygnał policja otrzymała z Uniwersytetu w Glasgow, gdzie także ewakuowano kilka budynków. Tam na znalezionej paczce przeprowadzono kontrolowaną eksplozję, a zastępca szefa miejscowej policji Steve Johnson poinformował, że nikt w tej akcji nie ucierpiał.

Władze brytyjskiej policji oświadczyły, że do końca dnia ewakuowane budynki uniwersyteckie pozostaną zamknięte i będą poddane monitorowaniu. Natomiast siedziba Royal Bank of Scotland w Edynburgu, gdzie także znaleziono podejrzane przesyłki, po kilku godzinach została otwarta.

Zobacz także

Podejrzane paczki na uniwersytetach pojawiły się dzień po tym, gdy trzy niewielkie ładunki wybuchowe wysłano na dwa londyńskie lotniska - Heathrow i London City - oraz dworzec kolejowy Waterloo. Nikt nie został ranny i nie doszło do odwołania lotów.

Brytyjska policja twierdzi, że na razie nie łączy ze sobą wydarzeń z wtorku i ze środy. 

RadioZET.pl/PAP/BM