Zamknij

Polacy zaatakowani na Wyspach. Wrzucono im do domu koktajle Mołotowa! W tle wojna gangów?

Redakcja
03.06.2018 14:44
Sheffield
fot. Google Street View

Młode małżeństwo Polaków, zamieszkałe w Anglii, padło ofiarą groźnego chuligańskiego ataku. Do ich domu ktoś wrzucił dwa koktajle Mołotowa. Oboje na szczęście przeżyli, choć mężczyzna uległ poparzeniu i trafił do szpitala.

Historia, którą przytacza serwis Polish Express, wydarzyła się w Sheffield, przemysłowym mieście w środkowo-północnej Anglii. We wtorek, w ok. godz. 22:30 nieznani sprawcy najpierw wybili szybę w budynku mieszkalnym, a następnie wrzucili do środka dwa ładunki wybuchowe (konkretnie koktajle Mołotowa). Potem nastąpiły dwie eksplozje.

Mężczyzna trafił do szpitala

Wskutek tego chuligańskiego incydentu, obrażenia odniósł 26-letni mężczyzna, którego obudził dźwięk wybitego szkła. Gdy wszedł do kuchni, obydwa wrzucone przez napastników koktajle eksplodowały.

- Mój mąż został poparzony ogniem. Siedząc na dole w salonie, usłyszał hałas i natychmiast zareagował sprawdzając co się stało. W momencie otwierania drzwi, cały płomień przedostał się do środka do salonu, a tym samym na ciało mojego męża. Mąż ma poparzoną całą prawą stronę ciała, spalone włosy, brodę, zarost, rzęsy, brwi itd. Mąż wezwał policję i w przeciągu kilku minut pojawiły się 3 zastępy straży pożarnej, 3 radiowozy i ambulans - relacjonuje w rozmowie z Polish Express żona poszkodowanego.

Wojna grup przestępczych?

Małżeństwo mieszka w okolicy od roku. Wedle wstępnych ustaleń policji, nie byli bezpośrednim celem napaści, ale mogło dojść do pomyłki.Śledztwo posuwa się jednak do przodu w dość wolnym tempie, dlatego nasi rodacy prowadzą też własne.

Z informacji, które udało im się uzyskać na własną rękę wynika, że synowie poprzedniej właścicielki należą do jednego z dwóch rywalizujących ze sobą okolicznych gangów, a jeden z nich odsiaduje nawet wyrok za morderstwo. Jedna z hipotez głosi więc, że napastnicy mogli pracować dla konkurencyjnej organizacji przestępczej.

Chcesz otrzymywać podobne informacje? Śledź Kronikę Kryminalną Radia ZET!

RadioZET.pl/Polish Express/MP