Zamknij

Wlk. Brytania. Polski rzeźnik z zarzutem gwałtu i morderstwa na 21-latce

25.10.2019 10:33
Polak oskarżony o gwałt i morderstwo
fot. Libby Squire/Humberside Police

25-letni Paweł R., zamieszkały w Wielkiej Brytanii rzeźnik, usłyszał zarzuty zgwałcenia i zamordowania 21-letniej studentki filozofii. To sprawa sprzed kilku miesięcy, ale prokuratorskie śledztwo dopiero teraz ustaliło, że to on może być sprawcą. 

Libby Squire, 21-letnia studentka filozofii, wracała pewnego lutowego wieczoru taksówką do swojego domu w angielskim Hull. Zanim do niego weszła, spędziła jeszcze pół godziny na okolicznej ławce. O północy sąsiedzi mieli usłyszeć przeraźliwy krzyk. 

Poszukiwania dziewczyny trwały miesiąc. Jej zwłoki odnaleziono w marcu, przy ujściu dwóch rzek w mieście. W toku śledztwa policja zaczęła podejrzewać, że coś wspólnego ze sprawą może mieć Paweł R., Polak zatrudniony jako rzeźnik, który mieszkał w Anglii wraz z żoną i dwójką dzieci. Dom, który wynajmowali, został więc przeszukany.

Chcesz otrzymywać więcej takich informacji? Śledź Kronikę Kryminalną Radia ZET na Facebooku

Po siedmiu miesiącach śledztwa ustalono, że to właśnie on stoi za gwałtem oraz zamordowaniem 21-latki. Został więc już zatrzymany, postawiono mu również dwa wspomniane zarzuty. Proces ma ruszyć 30 października. To nie pierwszy zatarg 25-latka z prawem – miał już bowiem na swoim koncie sprawy o włamania, a także podglądanie i obrazę moralności. 

Zobacz także

– Ta decyzja została podjęta po szczegółowej analizie dowodów przedstawionych nam przez policję w Humberside, jako wynik ich długiego i złożonego dochodzenia – powiedział w rozmowie z BBC News prokurator Gerry Wareham (cytat za Gazeta.pl). 

RadioZET.pl/Gazeta.pl/BBC News