Zamknij

Meghan Markle i książe Harry biorą ślub. Ceremonia w Windsorze zgromadziła 150 tys. ludzi

Redakcja
19.05.2018 13:13
Ślub
fot. East News

W kaplicy św. Jerzego w Windsorze rozpoczął się chyba najważniejszy medialnie, a z pewnością najszerzej relacjonowany ślub tego roku. Wnuk królowej Elżbiety II Harry oraz Amerykanka Meghan Markle składają sobie przysięgę małżeńską.

Ceremonia rozpoczęła się kilkanaście minut po godz. 13 czasu polskiego w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsorze (rezydencji brytyjskich władców).

Więcej o ślubie Meghan i Harryego przeczytasz TUTAJ!

Ok. 150 tysięcy osób na miejscu oraz miliony przez telewizorami i w internecie będą śledzić te wydarzenia z wypiekami na twarzy.

Para młoda dotarła na miejsce niemal punktualnie:

Na ślub przybyli już także praktycznie wszyscy goście, wśród nich największe sławy. Wśród nich nie mogło zabraknąć królewskiej pary - Elżbiety II i księcia Filipa:

Są również George Clooney z żoną Amal...

...Victoria i David Beckhamowie...

...Elton John, który wystąpi również podczas ceremonii...

...Serena Williams wraz z mężem Alexisem Ohanianem...

... i Oprah Winfrey:

Przybyły też byłe partnerki pana młodego - Chelsy Davy i Cressida Bonas:

Ślub ten będzie skromniejszy, jeżeli chodzi o liczbę gości - ma ich być planowo 800, czyli ponad dwa razy mniej niż siedem lat temu na ślubie następcy tron księcia Williama i Kate Middleton (wówczas było ich prawie 2000).

Tym razem zaproszeń nie otrzymali politycy ani oficjele - z wyjątkiem tych, którzy pozostają w bliskich relacjach z rodziną królewską.

RadioZET.pl/MP