Zamknij

Wlk. Brytania. Zmarła kobieta zatruta nowiczokiem. Tą samą substancją otruto Skripala i jego córkę

Redakcja
09.07.2018 11:35
UK
fot. Shutterstock

Brytyjska policja metropolitalna poinformowała w niedzielę wieczorem o śmierci 44-letniej Dawn Sturgess, która była jedną z dwóch osób hospitalizowanych w ubiegłą sobotę z powodu otrucia rosyjskim bojowym toksycznym środkiem nowiczok.

Jak poinformowano, druga z ofiar ubiegłotygodniowego zatrucia – 45-letni mężczyzna – pozostaje w szpitalu w stanie krytycznym.

Jednocześnie poinformowano, że śledczy formalnie wszczęli śledztwo w sprawie morderstwa kobiety, co może doprowadzić do dalszego zwiększenia napięć pomiędzy rządem Wielkiej Brytanii a Rosją. Moskwa została oskarżona o użycie nowiczoka w marcu br. podczas próby zabójstwa byłego pułkownika GRU i współpracownika brytyjskiego wywiadu Siergieja Skripala oraz jego córki Julii.

Po długim leczeniu w lokalnym szpitalu Skripal i jego córka zostali wypisani do domu i są pod opieką brytyjskich służb, które oskarżyły o atak władze Rosji. W reakcji na ten atak doszło do największej serii wydaleń rosyjskich dyplomatów z krajów Europy Zachodniej od czasu zakończenia zimnej wojny.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/MP