Zamknij

Gigantyczny ładunek haszyszu! Przejęli go włoscy gwardziści

Redakcja
29.11.2018 21:07
Gigantyczny ładunek haszyszu! Przejęli go włoscy gwardziści
fot. Pixabay

11 ton haszyszu skonfiskowała włoska Gwardia Finansowa w rejonie Sycylii. Narkotyki przemycano na pokładzie żaglowca, płynącego z Maroka.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Czarnorynkowa wartość skonfiskowanego haszyszu to około 100 milionów euro! Żaglowiec, na pokładzie którego znaleziono narkotyki, płynął pod banderą holenderską. Został przechwycony przez włoskie służby w okolicach Sycylii. Wszystko dzięki współpracy z hiszpańskim wydziałem antynarkotykowym, który poinformował o przemycie.

Akcja mogła zakończyć się niepowodzeniem, bo gdy do jednostki zbliżyła się łódź patrolowa włoskiej Gwardii Finansowej, przemytnicy próbowali zatopić żaglowiec. Funkcjonariusze, mimo trudnych warunków na morzu, zdołali go jednak zablokować i weszli na pokład. Znaleźli tam 407 worków z narkotykami.

Zobacz także

Aresztowano dwóch obywateli Bułgarii, którzy transportowali narkotyki z Maroka. Na razie nie wiadomo, dokąd płynął transport.

Przejęty żaglowiec doholowano do sycylijskiego portu Pozzallo.

11 ton – ile to?

Skonfiskowany haszysz ważył aż 11 ton. To tyle, co:

- 2 słonie,

- 8 hipopotamów,

- 22 konie.

A za 100 milionów euro, które warte były tony narkotyku na czarnym rynku, można by kupić choćby dwa różowe diamenty Pink Legacy.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/JŚ