Zamknij

Spotkanie 12-latka z niedźwiedziem. Do sieci trafiło nagranie

26.05.2020 14:19
12-latek spotkał niedźwiedzia
fot. YouTube Screen/Loris Calliari

12-letni chłopiec z Włoch w czasie pikniku na wzgórzach Tyrolu Południowego napotkał dzikiego niedźwiedzia. Młodzieniec zachował zimną krew i wolnym krokiem oddalił się od zwierzęcia. Całe zdarzenie zostało nagrane i opublikowane w internecie.

12-letni Alessandro nie spanikował na widok dzikiego niedźwiedzia i nie rzucił się do ucieczki. Takie zachowanie najprawdopodobniej sprowokowałoby zwierzę do ataku na człowieka.

12-latek napotkał dzikiego niedźwiedzia

Całe zdarzenie zostało nagrane, a następnie opublikowane w sieci. Na filmie widzimy, jak chłopiec schodzi po wzgórzu. Za krzaków nagle wychyla się niedźwiedź, który zmierza w kierunku dziecka.

Zobacz także

Wideo nagrał wujek chłopca, który radził mu, jak ma się zachować. Chłopiec powoli oddalił się od dzikiego zwierzęcia, nie robił gwałtownych ruchów i nie patrzył mu w oczy. Sytuacja wydawałaby się opanowana, ale nagle niedźwiedź stanął na dwóch łapach. Szybko jednak wrócił do swojej normalnej pozycji i przestał podążać za dzieckiem.

Zobacz także

Jak przekazuje portal Euronews, chłopiec interesuje się naturą. W czasie kwarantanny, gdy nie można było chodzić do szkoły, 12-latek czytał o dzikich zwierzętach m.in. o niedźwiedziach. Wtedy też dowiedział się, jak należy postępować w przypadku spotkania z tym gatunkiem.

RadioZET.pl/Euronews