Zamknij

W serialu o mafii przypadkowo podano numer telefonu do prawdziwego małżeństwa. Widzowie zmienili im życie w koszmar

Redakcja
15.11.2017 06:23

Para mieszkańców Piemontu na północy Włoch podjęła kroki prawne przeciwko komercyjnej telewizji Mediaset, w której serialu o mafii pojawił się czytelny numer ich telefonu komórkowego. Małżeństwo odebrało dziesiątki telefonów z obelgami i pogróżkami.

W serialu o mafii przypadkowo podano numer telefonu do prawdziwego małżeństwa. Widzowie zmienili im życie w koszmar
fot. Pixabay

Wyraźny numer telefonu napisany czarnym flamastrem na kartce okazał się prawdziwy, a nie fikcyjny. Mogli go zobaczyć w niedzielny wieczór widzowie serialu "„Rosy Abate"” o młodej kobiecie sycylijskiej mafii, która z dala od swych rodzinnych stron stara się ułożyć sobie życie na nowo.

Niektórzy telewidzowie zaczęli dzwonić wybierając numer z ekranu. Należy on od 13 lat do pary z miejscowości Domodossola, oczekującej na narodziny dziecka. Małżonkowie powiedzieli włoskim mediom, że przez całą noc odbierali telefony z groźbami, prośbami o rekomendacje i wyzwiskami. Dzwonili do nich ludzie, którzy pomylili fikcję z rzeczywistością. Chcieli rozmawiać z filmową postacią, Rosy.

kras2
fot.

Pierwszą noc i dzień po emisji odcinka popularnego serialu w stacji Canale 5 para określiła jako „koszmar”. „Nie oglądaliśmy tego serialu. A tu nagle ludzie zaczęli do nas dzwonić i wyzywać nas of mafiosów. Jeden z dzwoniących powiedział: "Rosy, zabiję cię"”- wyjaśniła kobieta, która jest w ósmym miesiącu ciąży.

- „Czy możliwe jest to, że nikt z produkcji filmu nie sprawdził, czy wymyślony przez nich numer nie jest przypadkiem aktywny? Czemu nikt nie wpadł na to, by ukryć parę cyfr?” - pytała.

Para postanowiła wystąpić przeciwko stacji telewizyjnej i zażądała odszkodowania za naruszenie prywatności, a także wyemitowania komunikatu o popełnionym błędzie. „My sami jesteśmy Sycylijczykami, ale oczywiście nie mamy nic wspólnego z mafią”- powiedzieli właściciele telefonu.

Telewizja przyznała się do błędu i obiecała wyciąć scenę z numerem telefonu.

Jak podała prasa, kierownictwo firmy apeluje do małżonków, by przemyśleli kwestię pozwu. Oni jednak nie zmienili zdania.

RadioZET.pl/pap/maal