Zamknij

Włosi chcą wolnego w święta. Protestują przeciwko centrom handlowym otwartym na Wielkanoc

Redakcja
15.04.2017 19:11
Włosi chcą wolnego w święta. Protestują przeciw centrom handlowym otwartym na Wielkanoc
fot. Pixabay

Centrale i branżowe związki zawodowe we Włoszech protestują przeciwko decyzji o otwarciu centrów handlowych w Święta Wielkanocne. Przeciwko temu manifestowało w sobotę kilkuset pracowników największego w Europie outletu znajdującego się w Piemoncie.

"Świąt się nie sprzedaje" - takie jest hasło protestów działaczy włoskich central związkowych i mniejszych związków zawodowych przeciwko prowadzeniu działalności handlowej w wielkanocną niedzielę i poniedziałek. Największą falę dyskusji wywołała decyzja o tym, że po raz pierwszy w święta otwarty będzie outlet w miejscowości Serravalle koło Alessandrii, w którym jest 250 sklepów. W odpowiedzi na apele trzech największych central związkowych w kraju w wiecu przed wjazdem do tego centrum handlowego uczestniczyło kilkuset jego pracowników.

Zagłosuj

Czy popierasz projekt ograniczenia handlu w niedzielę?

Liczba głosów:

Lokalne media informują, że akcja protestacyjna nie zniechęciła klientów, którzy - nie mogąc wjechać samochodami z powodu zablokowania drogi przez manifestantów - dotarli tam na piechotę skuszeni oferowanymi w okresie świątecznym dużymi obniżkami cen.Podobny protest zapowiedziano tam na niedzielę. Strajki i pikiety przeciwko otwarciu sklepów odbędą się w Niedzielę Wielkanocną także w Apulii, Toskanii i Wenecji Euganejskiej.

RadioZET.pl/PAP/MAAL