Zamknij

Rekordowa kara za grę w piłkę. Dzieci się bawiły, rodzice zapłacą 600 euro

Redakcja
06.07.2017 07:16
Włochy: Rekordowa kara za grę dzieci w piłkę
fot. Pixabay

Karę w wysokości 600 euro wymierzyła straż miejska na północy Włoch rodzicom czworga dzieci w wieku od 5 do 8 lat za to, że grały w piłkę w parku, gdzie jest to zabronione. Funkcjonariuszy wezwała grupa mieszkańców, którym przeszkadzała zabawa najmłodszych.

Lokalna prasa podała, że do zdarzenia doszło w miejscowości Malo koło Vicenzy. Gra w piłkę w tamtejszym parku jest zabroniona, o czym przypominają ustawione tam tablice. W wakacyjne popołudnie, gdy bawiła się tam grupa dzieci, przybył patrol straży miejskiej wezwany przez osoby, którym przeszkadzał podnoszony przez piłkę pył.

Strażnicy wymierzyli rodzicom dzieci rekordowo wysoką karę w wysokości 600 euro za złamanie obowiązującego zakazu. W miasteczku wiadomość o grzywnie przyjęto z oburzeniem. Kilkudziesięciu mieszkańców złożyło w magistracie wniosek o zmianę przepisów, bo w ich oczach kara jest niesprawiedliwa i absurdalna.

Zobacz także

- Kiedy jest się ukaranym na mocy obowiązujących zasad, nie można mówić o niesprawiedliwości - stwierdziła burmistrz Paola Lain, która stanęła po stronie straży miejskiej. Wyraziła opinię, że interwencja w parku wobec grupy dzieci była uzasadniona. Zapewniła zarazem, że władze urządzą na części terenów zielonych boisko. - Oczywiście ogrodzone, by można było tam grać w piłkę i nie przeszkadzać innym - dodała.

RadioZET.pl/pap/maal