Zamknij

Włochy: Rekordowy mandat za nieprzepisową jazdę na hulajnodze. Ponad 1000 euro

30.10.2019 11:06
Hulajnoga elektryczne mandat
fot. Shutterstock, zdj. ilustracyjne

Rekordowy mandat za nieprzepisową jazdę na hulajnodze wystawiła wczoraj policja w Turynie. Jak podały miejscowe media, złapany na złamaniu trzech przepisów 25-latek musi zapłacić ponad 1000 euro kary.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Hulajnogi elektryczne przebojem wdarły się do dużych miast na całym świecie. Nie nadążyło za nimi prawo, co w kontekście kolejnych wypadków z udziałem hulajnóg powoduje niejasne rozstrzygnięcia.

We Włoszech doszło ostatnio do wymierzenia rekordowego mandatu za nieprzepisową jazdę na hulajnodze. Jak podaje PAP, młody mieszkaniec Turynu ma zapłacić mandat w kwocie ponad 1000 euro.

Zobacz także

Trzy razy złamał prawo. W Polsce uszłoby mu na sucho

Jak czytamy, użytkownik jednośladu złamał trzy przepisy, które obowiązują włoskich użytkowników hulajnóg. Nie miał ubezpieczenia, jak również dokumentu uprawniającego do jazdy hulajnogą. Sam jednoślad nie posiadał też tablicy rejestracyjnej. W Polsce niewymagany jest żaden z powyższych warunków.

Za każde z wykroczeń kierowca otrzymał grzywny. Największa wyniosła 849 euro. A to niejedyne mankamenty w tej sprawie.  

Zobacz także

Obowiązkowy powinien być też kask. Ale to na razie odkładamy.

Emiliano Bezzon, komendant turyńskiej straży miejskiej

Z kolei Werona walczy z plagą złego parkowania hulajnóg. W dwa dni strażnicy miejscy skonfiskowali tam 36 pojazdów. Zabierali je z chodników, przejść dla pieszych czy przystanków autobusowych.

RadioZET.pl/PAP