Zamknij

Skandal we Florencji. Studentki z USA oskarżają policjantów o gwałt!

Redakcja
08.09.2017 19:55
Policja
fot. Wikimedia.Commons

Dwie amerykańskie studentki utrzymują, że zostały wykorzystane seksualnie przez dwóch policjantów z włoskiej Florencji. Sprawa, z uwagi na niedawny gwałt na Polce w Rimini, odbija się we włoskich mediach szerokim echem.

Cała sytuacja miała wydarzyć w nocy ze środy na czwartek. Dwie studentki ze Stanów Zjednoczonych, bawiły się w jednym z florenckich klubów. W pewnym momencie w lokalu wybuchła awantura, co poskutkowało błyskawicznym wezwaniem patrolu policji.

Zobacz także

Po uspokojeniu sytuacji, dwaj funkcjonariusze wezwani na miejsce, zaproponowali dziewczynom transport do wynajmowanego przez nich mieszkania. Tam według relacji Amerykanek, miało dojść do napaści na tle seksualnym, a w konsekwencji do gwałtu.

Agencja Ansa, cytowana przez WP, powołuje się na policyjne źródła, wedle których florencka komenda wszczęła już śledztwo w tej sprawie. Zabezpieczono dowody rzeczowe (m.in. ubrania), przesłuchano także obydwie dziewczyny, choć ich zeznania zostały utajnione.

Zobacz także

W sprawę zaangażowały się również służby dyplomatyczne USA. Przesłuchano też podejrzanych mundurowych, ale ci nie przyznają się do winy.

RadioZET.pl/wp.pl/MP