Zamknij

Gang przemytników szczeniąt rozbity we Włoszech. Wśród podejrzanych Polka

Redakcja
19.11.2018 15:59
Gang przemytników szczeniąt rozbity we Włoszech. Wśród podejrzanych Polka
fot. Shutterstock

Włoska  policja rozbiła gang przemytników szczeniąt. Przestępcy nielegalnie przewozili zwierzęta z Polski, Słowacji i Węgier, a następnie sprzedawali je przez Internet. Zarzuty usłyszało 8 osób, w tym Polka, która miała zajmować się transportem psów.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Zwierzęta przewożone były do Włoch w fatalnych warunkach – ciasnych klatkach, kartonach, plastikowych skrzynkach ukrytych w bagażniku. Miały ograniczony dostęp do powietrza, nie jadły, nie piły.

Szczeniaki miały najwyżej miesiąc. Często chore i wycieńczone były sprzedawane przez Internet jako pochodzące z włoskich hodowli za 750-850 euro. Fałszywe dokumenty wystawiały przemytnikom dwie hodowle, współpracujące z przestępcami. Z szajką powiązany był też weterynarz z Mediolanu.

W gangu, na którego trop wpadła policja drogowa z Udine, było sześciu Włochów, Polka mieszkająca w Reggio Emilia i Słowak. 60-letnia Bożena G. zajmowała się transportem psów.

Zobacz także

W rezultacie dochodzenia rozpoczętego w grudniu 2017 roku przemytnikom odebrano łącznie 150 szczeniąt różnych ras, w tym pinczerów i buldogów francuskich. Czarnorynkową wartość tego przemytu wyceniono na 150 tysięcy euro.

Śledztwo prowadzone jest w sprawie maltretowania zwierząt i oszustwa.

RadioZET.pl/PAP/JŚ