Zamknij

Niewielka prowincja, jedna droga i 58 tys. mandatów w dwa tygodnie!

Redakcja
19.11.2018 10:16
Niewielka prowincja, jedna droga i 58 tys. mandatów w dwa tygodnie!
fot. Shutterstock

Rekordową liczbę mandatów wystawiła policja drogowa we Włoszech. Kierowców ukarano na podstawie autoradarów. Na niespełna półkilometrowym odcinku drogi zarejestrowały 58 tysięcy wykroczeń w ciągu zaledwie... dwóch tygodni. To ponad 4 tysiące mandatów dziennie!

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Autoradary stanęły w niewielkiej miejscowości Acquetico na północy Włoch, na drodze krajowej łączącej Ligurię z Piemontem. Zostały zamontowane po licznych skargach mieszkańców. W ciągu dwóch tygodni zarejestrowały rekordową liczbę 58 tysięcy wykroczeń na niespełna półkilometrowym odcinku trasy! Zaskoczony był nawet burmistrz.

– Najwyższa prędkość, jaką zanotowaliśmy, to 135 kilometrów na godzinę w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 kilometrów. To jest naprawdę szaleństwo, biorąc pod uwagę to, że nasi mieszkańcy często przechodzą przez ulicę – mówił włoskim mediom Alessandro Alessandri.

W miejscowości mieszka około 120 osób, w większości osób starszych. Burmistrz wyraził nadzieję, że autoradary zaczną działać odstraszająco.

– Nie chcemy zarabiać na mandatach, ale konieczna jest ochrona nietykalności osób i zapewnienie bezpieczeństwa w miejscowości – mówił Alessandri.

Zobacz także

Statystycznie autoradary w Acquetico koło Imperii co trzy minuty rejestrują przekroczenie prędkości. Za szybko jedzie co trzeci kierujący. Przepisy najczęściej łamią motocykliści.

RadioZET.pl/PAP/JŚ