Zamknij

Włochy: strajk pracowników na lotniskach. Wiele lotów odwołanych

Redakcja
08.05.2018 12:32
Włochy: strajk pracowników na lotniskach. Wiele lotów odwołanych
fot. Shutterstock

721 lotów zaplanowanych na wtorek odwołano we Włoszech z powodu dwóch strajków kontrolerów ruchu lotniczego — podały media, podsumowując informacje z lotnisk w całym kraju. Pierwszy strajk trwa od rana do godziny 18, a drugi od godz. 13 do godz. 17.

Dwa ogólnokrajowe strajki zorganizowały na tle sporu płacowego różne autonomiczne związki zawodowe, do których należą kontrolerzy lotów.

Wcześniej, w związku z zapowiedzią akcji protestacyjnej, wiele linii lotniczych prewencyjnie odwołało przyloty i odloty planowane w jej godzinach i przesunęło je na inne pory.

Na rzymskim lotnisku Fiumicino nie odbędzie się około 100 lotów, w tym 85 Alitalii.

Strajkują m.in. pracownicy rzymskiego lotniska Fiumicino i kontrolerzy lotów w Mediolanie, Padwie, Brindisi i Cagliari. Protestują przeciw niesatysfakcjonującym warunkom pracy, niskim płacom i planowanym zwolnieniom.

Strajk na włoskich lotniskach odczują także polscy turyści. Ryanair odwołał lot z Wrocławia do Rzymu, a Alitalia lot z Warszawy do Rzymu. Linie lotnicze apelują do pasażerów, aby sprawdzili w internecie statusów swoich lotów. 

RadioZET.pl/PAP/KM