Zamknij

Włochy: tragiczne skutki ulew i wichur. 12 osób nie żyje [ZDJĘCIA]

Redakcja
31.10.2018 09:36
Włochy: tragiczne skutki ulew i wichur. 12 osób nie żyje [ZDJĘCIA]
fot. PAP/EPA

Do 12 wzrosła liczba ofiar wichur, gwałtownych burz i powodzi, które nawiedziły Włochy w ciągu ostatnich dwóch dni. Tymczasem nad kraj zbliża się kolejny front.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Sześć z dwunastu ofiar śmiertelnych to osoby przygniecione przez przewrócone drzewa. Kilkadziesiąt osób odniosło obrażenia. Stan czterech określa się jako ciężki.

Nie podano jeszcze na ile szacowane są straty, ale doniesienia ze wszystkich regionów wskazują, że są one gigantyczne.W porcie w Rapallo w Ligurii przez sięgające 10 metrów fale sztormowe, zniszczonych zostało prawie 200 zacumowanych jachtów.

W Rzymie wiatr wyrywał drzewa z korzeniami. Zamknięte zostały wszystkie parki, przez dwa dni zamknięte były szkoły. 3/4 Wenecji znalazło się pod wodą.

Niepokój lokalnych władz w wielu regionach, głównie na północy, budzi wysoki poziom rzek. Stan alarmowy osiągnął Pad. Monitorowany jest też podniesiony poziom wody w jeziorze Garda. W środę najwyższy czerwony stopień zagrożenia hydrologicznego obowiązuje w dużej części regionu Wenecja Euganejska i w prowincji Trydent. Niższe stopnie ostrzeżenia Obrona Cywilna ogłosiła między innymi dla Ligurii, Kalabrii, Sycylii, Umbrii, Abruzji, Lombardii.

Zobacz także

Służby ostrzegają, że w najbliższych godzinach od zachodu nadejdzie następny front, który w czwartek rozszerzy się na cały kraj, ponownie przynosząc ulewne opady i wichury.

RadioZET.pl/PAP/JŚ