Zamknij

Włoski "bilans śmierci". Rząd wprowadził drakońskie ograniczenia

22.03.2020 19:44
Covid-19 Włochy
fot. PAP/EPA/Massimo Percossi

O 651 wzrosła w niedzielę liczba ofiar koronawirusa we Włoszech – podała tamtejsza Obrona Cywilna. Władze kraju zarządziły w niedzielę zakaz poruszania się transportem publicznym poza miejscem zameldowania. Nie można przemieszczać się wyjąwszy wyjście na zakupy, do pracy, czy „pilną potrzebę”.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

Włochy wprowadzają drastyczne ograniczenia w walce z pandemią koronawirusa. Covid-19 uśmiercił już w tym państwie niemal 5,5 tysiąca osób. Liczba zakażonych wzrosła do ponad 46 tysięcy.

Zobacz także

Marnym pocieszeniem jest fakt, że liczba zmarłych była niższa niż przedostatniej doby (wtedy 793). We Włoszech odnotowano też 7 tysięcy wyleczonych z nowego koronawirusa.

Wyjdą tylko do apteki, zakupy i "pilną potrzebę"

Włochy zdane są jedynie na drastyczne ograniczenia. Dzisiaj weszło w życie rozporządzenie w sprawie walki z epidemią koronawirusa. Wstrzymuje ono całą działalność produkcyjną w kraju, z wyjątkiem niezbędnych sektorów o strategicznym znaczeniu.

Na mocy decyzji podpisanej przez ministrów zdrowia Roberto Speranzę i spraw wewnętrznych Lucianę Lamorgese, nie wolno poruszać się po gminach poza miejscem zameldowania i wjeżdżać do nich.

Dodajmy, że dziś decyzję o zamknięciu południowego regionu Kalabrii podjęły tamtejsze władze. Ma ona na celu izolację regionu, który najsłabiej odczuwa epidemię.

RadioZET.pl/PAP