Zamknij

Włochy: litr wody za 8 euro! Bo reklamuje ją… blogerka modowa

Redakcja
12.10.2018 10:48
Włochy: litr wody za 8 euro! Bo reklamuje ją… blogerka modowa
fot. Ch.Peterson/SplashNews.com/East News

Litr wody Evian kosztuje we Włoszech tyle co zgrzewka Coca-Coli. Wszystko dlatego, że swoim nazwiskiem firmuje ją… blogerka modowa. Litrowa butelka jest szklana, udekorowana rysunkami i podpisem blogerki oraz logo jej firmy odzieżowej.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

8 euro za butelkę! Tyle kosztuje litr wody firmowanej przez pochodzącą z Włoch blogerkę modową Chiarę Ferragni. To cena ośmiokrotnie wyższa niż innych producentów wody. Sprawa wywołała oburzenie.

Całkowitego zakazu sprzedaży wody i wszczęcia postępowania dotyczącego wprowadzenia jej na rynek zażądała organizacja Codacons, zajmująca się ochroną praw konsumentów:

„Sprzedaż najzwyklejszej wody po 8 euro za litr jest nie tylko niemoralna, ale i potencjalnie nielegalna” – napisano w oświadczeniu.

ZOBACZ WIDEO

Wielka przecena w Rossmannie. Wszystkie kolorowe kosmetyki 49% taniej!

Przeciwko zawyżonej cenie wody zaprotestował też jeden z prawicowych włoskich senatorów. Giampietro Maffoni przypomniał o problemie ubóstwa i braku dostępu do wody pitnej w wielu miejscach na świecie.

– Podkreślam, że na wolnym rynku talent i przedsiębiorczość jednostki są nagrodą samą w sobie i nie ma w tym nic nielegalnego. Ale pytam, czy kobieta, która ma moc wpływania na miliony ludzi na świecie obserwujących ją w mediach społecznościowych, nie powinna przyjąć innej optyki, by spojrzeć na swoje inwestycje – napisał włoski senator.

Chiara Ferragni to najbardziej wpływowa blogerka modowa na świecie. Jej konto na Instagramie obserwuje ponad 15 milionów osób.

RadioZET.pl/PAP/JŚ