Zamknij

Prawie 3 tys. kandydatów na... 5 miejsc pracy. Rekrutację zorganizowali w hali sportowej

Redakcja
22.05.2018 07:11
Szpital
fot. Shutterstock

Prawie 3 tys. kandydatów ubiegających się o 5 miejsc pracy na stanowisku pielęgniarza i pielęgniarki — to jeden z rekordów rekrutacji zanotowanych we Włoszech. Padł on w Turynie w czasie konkursu rozpisanego przez tamtejszy szpital.

Kandydatów zgłosiło się tak wielu, że poniedziałkowy test wstępny trzeba było zorganizować w hali sportowej, gdzie odbywają się koncerty, na które przybywają zazwyczaj tłumy widzów. Na ogłoszony przez szpital Humanitas Gradenigo konkurs przyjechało łącznie 2839 pielęgniarzy i pielęgniarek z całych Włoch. Jak obliczono, średnia wieku kandydatów to 28 lat.

Zgodnie z obowiązującymi we Włoszech przepisami pracownicy wszystkich publicznych instytucji — od placówek służby zdrowia po szkoły — są przyjmowani do pracy na drodze konkursów.

Turyński szpital zorganizował taką rekrutację po raz pierwszy od 2010 roku. W związku z rozwojem placówki postanowiono zwiększyć personel pielęgniarski o pięć osób.

Zobacz także

Media podkreślają, że dyrekcja liczyła się z dużym zainteresowaniem. To, co się wydarzyło, lokalna prasa w Piemoncie nazywa „oblężeniem”.

RadioZET.pl/PAP/MP