Zamknij

4-letni chłopiec jeździł na hulajnodze. Straż miejska była bezwzględna

Redakcja
22.11.2018 10:41
4-letni chłopiec jeździł na hulajnodze. Straż miejska była bezwzględna
fot. Shutterstock

Karę w wysokości 66 euro wymierzono w Wenecji ojcu czteroletniego chłopca za to, że malec jeździł na hulajnodze po placu Świętego Marka. Na straż miejską spadła fala krytyki, a ojciec dziecka zapowiedział podjęcie kroków prawnych.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Straż miejska w mieście nad Canal Grande, słynącym z wielu surowych zakazów dotyczących głównie zachowania w historycznym centrum, w restrykcyjny sposób zinterpretowała przepisy, które zabraniają wszelkich pojazdów w rejonie Bazyliki św. Marka. Zgodnie z regulaminem nie wolno też tam jeździć na wrotkach i grać w gry zespołowe polegające na rzucaniu przedmiotów.

Zobacz także

W protokole napisano, że ojciec został ukarany, ponieważ „pozwolił nieletniemu synowi korzystać z pojazdu” na placu koło bazyliki.

Włoska prasa pisze w czwartek, że na nic zdały się protesty mężczyzny, bo funkcjonariusze byli nieugięci.

Zauważa się jednocześnie, że właśnie w tych dniach wenecka rada miejska uchwala nowy regulamin straży miejskiej, który przewiduje wyrażenie zgody dla jazdy na hulajnodze przez dzieci do lat 10, ale jednocześnie zapowiada ochronę najważniejszych rejonów, takich jak plac Świętego Marka i most Rialto.

W komentarzach w mediach pojawiają się opinie, że funkcjonariusze w innych miastach walczą z przestępczością, a strażnicy miejscy w Wenecji wymierzają kary dzieciom jeżdżącym na hulajnodze.

Zobacz także

Grzywnę krytykują też niektórzy radni, według których jej wymierzenie to zupełna przesada.

RadioZET.pl/PAP/BM