Zamknij

526 euro za obiad w Wenecji. Burmistrz odpowiedział turystom z Birmingham

Redakcja
08.11.2017 23:32
526 euro za obiad w Wenecji. Burmistrz odpowiedział turystom z Birmingham

Burmistrz Wenecji Luigi Brugnaro przyznał rację personelowi tamtejszej restauracji, który wystawił trójce turystów z Wielkiej Brytanii rachunek za obiad w wysokości 526 euro. Tak zareagował na list od cudzoziemców, którzy poskarżyli się na to, co ich spotkało.

Zagłosuj

Czy lubisz kuchnię włoską?

Liczba głosów:

Włoskie media poinformowały, że troje mieszkańców Birmingham napisało list do burmistrza, informując o zdarzeniu. Wyrazili opinię, że takie traktowanie może zniszczyć reputację Wenecji.

Ich zdaniem wystawiono im rachunek za dania, których nie zamówili. Były wśród nich drogie ostrygi i małże. Jako możliwą przyczynę podali to, że nie znają języka włoskiego. Kelnerzy twierdzą zaś, że klienci niczego nie oddali do kuchni i wszystko zjedli.

W środę Brugnaro oświadczył w wywiadzie telewizyjnym, odnosząc się do pisemnej skargi, jaką otrzymał: "Łachmaniarze. Ktoś zje i wypije, a potem mówi, że nie znał języka".

- Ale jeśli przyjeżdża się do Włoch, trzeba nauczyć się włoskiego. Także trochę dialektu weneckiego nie zaszkodziłoby - zażartował.

Zobacz także

Również on podkreślił: klienci "nie zostawili nic na talerzu; zapytałem kelnera, czy zostawili napiwek, ale tego też nie".

- Słusznie zapłacili - ocenił burmistrz.

- Chciałbym pochwalić restauratora za to, że wystawił paragon fiskalny. To pokazuje po raz kolejny, że w Wenecji jest praworządność. Jeśli tu przyjedziecie, musicie pamiętać, że jesteście w Wenecji, musicie trochę wydać - stwierdził Luigi Brugnaro.

- Zostawiajcie napiwek osobom, które pracują dla was. Jesteście mile widziani, ale musicie wydać pieniądze - zaapelował do turystów.

RadioZET.pl/PAP/DG