Zamknij

Włochy. Aresztowano mężczyznę pod zarzutem terroryzmu

Redakcja
08.07.2017 18:03
Włochy. Aresztowano mężczyznę pod zarzutem terroryzmu
fot. Wikipedia

W Apulii (południowe Włochy) pod zarzutem terroryzmu aresztowano 38-letniego imigranta z Czeczenii, który w rozmowie telefonicznej, podsłuchanej na wniosek prokuratury, mówił swojej żonie, że jest gotów na „męczeństwo".

– Jeśli jutro wezwą mnie, bym ofiarował siebie samego, muszę to oczywiście zrobić – powiedział podczas jednej z rozmów Eli Bombataliew, który od sześciu lat mieszka w Foggii, gdzie związany jest z ośrodkiem islamskim.

Prokurator z Bari Giuseppe Volpe określił rozmowy mężczyzny jako „mrożące krew w żyłach".

Na konferencji prasowej w komendzie policji wyjaśniono, że w czasie operacji pod kryptonimem „Caucaso connection" wydalono jednocześnie z Włoch trzy osoby: pochodzącą z Rosji żonę zatrzymanego imigranta oraz powiązanych z nim dwóch braci –Albańczyków. To wobec nich Bombataliew prowadził indoktrynację. Jak dodał policjant, również mieszkająca w Neapolu żona Czeczena była przez niego zachęcana do „męczeństwa".

Z dochodzenia wynika także, jak poinformowała prokuratura z Bari, że mężczyzna szykował się do podróży, prawdopodobnie do Belgii, gdzie mógł planować dokonanie zamachu. Był on w kontakcie ze swymi rodakami, dżihadystami w tym kraju – poinformował włoski wymiar sprawiedliwości.

RadioZET.pl/SI/PAP