Słuchaj
Michał Korościel, Damian Michałowski
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Kamil Nosel, Marcin Łukasik
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Atak paniki podczas koncertu we Włoszech. Nie żyje sześć osób

08.12.2018 08:51

Tragiczny bilans wybuchu paniki podczas koncertu w miejscowości Corinaldo w środkowych Włoszech. Co najmniej 6 osób poniosło śmierć a kilkadziesiąt zostało rannych podczas próby ucieczki z dyskoteki w nocy z piątku na sobotę.

Włochy. Atak paniki podczas koncertu w dyskotece. Sześć osób nie żyje fot. Vigili del Fuoco/Twitter

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

W dyskotece Lanterna Azzurra na koncercie rapera Sfera Ebbasta, nazywanego "królem rapu" było - jak się ocenia - około tysiąc osób. Do tragedii doszło ok. godz. 1 w sobotę.

Według zamieszczonego przez strażaków wpisu na Twitterze, prawdopodobną przyczyną tragedii było rozpylenie w pomieszczeniu dyskoteki substancji drażniącej drogi oddechowe.

Młodzi ludzie rzucili się do ucieczki, tratując jedni drugich. Lokalne media informują, że 6 osób poniosło śmierć, ponad 100 zostało rannych, w tym 10 jest w stanie ciężkim.

Według agencji AFP wśród ofiar jest pięć osób poniżej 18 roku życia - trzy dziewczyny i dwóch chłopców - oraz dorosła kobieta, która towarzyszyła córce na koncercie.

- Tańczyliśmy czekając na rozpoczęcie koncertu kiedy poczuliśmy drażniący zapach. Zaczęliśmy biec w kierunku wyjść ewakuacyjnych, ale były zamknięte. Bramkarze powiedzieli nam abyśmy zawrócili - powiedział przewieziony do szpitala w Ankonie 16-letni uczestnik koncertu.

Wezwano straż pożarną, która ewakuowała uczestników koncertu.

RadioZET.pl/PAP/AFP/PTD

Oceń