Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Atak paniki podczas koncertu we Włoszech. Nie żyje sześć osób

08.12.2018 08:51
xxx wiadomosci

Tragiczny bilans wybuchu paniki podczas koncertu w miejscowości Corinaldo w środkowych Włoszech. Co najmniej 6 osób poniosło śmierć a kilkadziesiąt zostało rannych podczas próby ucieczki z dyskoteki w nocy z piątku na sobotę.

Włochy. Atak paniki podczas koncertu w dyskotece. Sześć osób nie żyje fot. Vigili del Fuoco/Twitter

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

W dyskotece Lanterna Azzurra na koncercie rapera Sfera Ebbasta, nazywanego "królem rapu" było - jak się ocenia - około tysiąc osób. Do tragedii doszło ok. godz. 1 w sobotę.

Według zamieszczonego przez strażaków wpisu na Twitterze, prawdopodobną przyczyną tragedii było rozpylenie w pomieszczeniu dyskoteki substancji drażniącej drogi oddechowe.

Młodzi ludzie rzucili się do ucieczki, tratując jedni drugich. Lokalne media informują, że 6 osób poniosło śmierć, ponad 100 zostało rannych, w tym 10 jest w stanie ciężkim.

Według agencji AFP wśród ofiar jest pięć osób poniżej 18 roku życia - trzy dziewczyny i dwóch chłopców - oraz dorosła kobieta, która towarzyszyła córce na koncercie.

- Tańczyliśmy czekając na rozpoczęcie koncertu kiedy poczuliśmy drażniący zapach. Zaczęliśmy biec w kierunku wyjść ewakuacyjnych, ale były zamknięte. Bramkarze powiedzieli nam abyśmy zawrócili - powiedział przewieziony do szpitala w Ankonie 16-letni uczestnik koncertu.

Wezwano straż pożarną, która ewakuowała uczestników koncertu.

RadioZET.pl/PAP/AFP/PTD

Oceń