Zamknij

Burmistrz zabronił psom szczekania w nocy. Możliwe wysokie kary

19.05.2021 19:07
zakaz szczekania
fot. Shutterstock

Burmistrz miasteczka Recoaro wydał nietypowy zakaz. Pod groźbą kary dla właścicieli psy nie mogą szczekać w nocy w miasteczku. Przeciwko nowemu przepisowi zaprotestowali obrońcy zwierząt.

Włochy. Burmistrz miasteczka Recoaro wydał przepis zabraniający psom szczekać w nocy. Na mocy rozporządzenia Armando Cunegato właścicielom psów, które szczekają w godzinach nocnych, grozi kara od 25 do 500 euro - podała włoska telewizja.

Władze miasteczka wyjaśniają, że powodem takiego zakazu są liczne skargi mieszkańców spowodowane nocnym hałasem, jaki ma miejsce za sprawą czworonogów.

Włochy. Burmistrz Recoaro zabronił psom szczekania w nocy

Samorząd wskazuje, że szczekanie psów w godzinach wieczornych i nocnych zakłóca spokój wielu mieszkańców, powoduje problemy ze snem u dzieci i negatywnie przekłada się na zdrowie starszych osób, które muszą wypoczywać.

Decyzja ta wywołała protest krajowego urzędu ochrony zwierząt (Enpa), który wyraził zaniepokojenie, że niektórzy właściciele czworonogów mogą zastosować bardziej radykalne kroki, by je uciszyć i uniknąć grzywny.

RadioZET.pl/ PAP/ Repubblica.it/ Ladige.it